Parafia Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu

rocznica 07We środę 15 lutego 2023 r. obchodziliśmy 3 rocznicę konsekracji naszego kościoła. O godz. 18:00 została odprawiona Msza św. dziękczynna, której przewodniczył ks. Jan Zając wraz z ks. Sylwestrem Utnikiem i ks. Stanisławem Wdowiak. Ksiądz proboszcz w swojej homilii powiedział:
„…Dzisiaj w naszej świątyni sprawujemy Mszę św. w rocznicę poświęcenia naszego kościoła. Ta rocznica poświęcenia Kościoła przypada w dzień kiedy obchodzimy wspomnienie błogosławionego księdza Michał Sopoćki, kierownika duchowego, spowiednika świętej Siostry Faustyny i również dzień Imienin św. Siostry Faustyny.

Ta świątynia, nasza świątynia pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego jest tak właśnie mocno związana z tymi osobami – ze św. Siostrą Faustyn, ze św. Janem Pawłem II, o którym mówimy, że był apostołem Bożego Miłosierdzia i bł. Michałem Sopoćko.”

„…My dzisiaj dziękujemy Panu Bogu za konsekrację tej świątyni. Braliśmy udział 3 lata temu w tej uroczystości. Cieszymy się że ta świątynia została 3 lata temu poświęcona na wyłączną służbę Panu Bogu, na wyłączną własność…”

„…Korzystajmy z tej łaski Bożego Miłosierdzia, cieszmy się naszą świątynią, dbajmy o nią aby była piękna, aby tu każdy kto wejdzie mógł z serca się pomodlić. Aby ta posadzka, te klęczniki były wyklęczane przez was. Aby ta świątynia była wymodlona, bo po to ona jest. Tu przychodzimy aby spotkać się z żywym i prawdziwym Bogiem. Potrzebna jest nam tylko wiara, że tu jest żywy i prawdziwy Bóg…”

Odzwiedzający

Odwiedza nas 203 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Zmień wygląd strony

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.