msza 14W sobotę 8 października zarówno w godzinach porannych jak i popołudniowych w naszym kościele trwała spowiedź święta. Po nabożeństwie różańcowym o godz. 18.00 została odprawiona Msza św. koncelebrowana, na której Słowo Boże wygłosił ks. Zbigniew Kargul.

„…Msza święta, Eucharystia. Święty kapłan św. Jan Maria Vianey powiedział kiedyś takie słowa – Gdybyśmy wiedzieli czym jest Msza święta umarlibyśmy ze szczęścia…” – rozpoczął swoje rozważania ksiądz Misjonarz.

„…Msza święta jest tajemnicą wiary. Stoi ona w centrum naszego losu i losów świata. Dla chrześcijanina jest zawsze jedynym źródłem, z którego czerpie moc potrzebną do wzmacniania swojego życia…”

„…Jedną z największych i najważniejszych wartości jest przyjaźń. Człowiek światowy czy półświatowy szuka przyjaźni, szuka prawdziwych przyjaciół. Jezus Chrystus chce być przyjacielem, nawet więcej jest przyjacielem. I pod tym właśnie kątem trzeba by spojrzeć na Mszę świętą jako na spotkanie z przyjacielem. A prawdziwemu przyjacielowi mówi się wszystko, z nim człowiek pragnie się spotykać i w jego towarzystwie zawsze chce przebywać i dobrze się czuje. Przyjaciela się słucha…”

„…Msza święta to spotkanie z kimś, z kimś dla kogo warto wykreślić wiele, poświęcić dużo i dać Mu swój czas, bo On ma dla nas zawsze czas…”

„…Eucharystia – cud wielki i to na wyciągnięcie ręki… Często przychodzimy na ucztę niezwykłą i do stołu się podejść nie chce. Do niezwykłego stołu, do niezwykłych pokarmów samego Boga, Chrystusa…”