Parafia Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu

kongres 05Centralne obchody IV Kongresu Eucharystycznego Diecezji Sandomierskiej z udziałem wspólnot, ruchów i stowarzyszeń kościelnych z całej diecezji rozpoczęły się w dniu 26 czerwca 2022 r. o godz. 10.00 w kościele seminaryjnym św. Michała w Sandomierzu od wystawienia Najświętszego Sakramentu. Następnie ulicami miasta przeszła procesja eucharystyczna do Bazyliki katedralnej. Po drodze, przed figurą Matki Bożej na sandomierskim Rynku, odbyło się nabożeństwo eucharystyczne zwieńczone błogosławieństwem wiernych.

Mszy świętej o godz. 11.00 w katedrze sandomierskiej przewodniczył kard. Gerhard Müller z Rzymu znany jako obrońca wiary katolickiej i przyjaciel Polski. Koncelebrowali biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz, biskup Jan Ozga, ordynariusz diecezji Doumé-Abong’ Mbang w Kamerunie, biskup pomocniczy senior Edward Frankowski i liczni kapłani. Razem ze swoimi duszpasterzami przybyli do Sandomierza wierni z wielu parafii. Naszą parafię reprezentowała wspólnota Legion Maryi pw. Matki Bożej Róży Duchownej. W wygłoszonej homilii kard. Gerhard Müller przypomniał historię i tradycję Kongresów Eucharystycznych. W historii Diecezji Sandomierskiej to już czwarte takie wydarzenie. Pierwszy taki Kongres był przeżywany dokładnie 90 lat temu. Jest to wielka okazja, by przybliżyć sobie prawdę o realnej obecności Chrystusa w Eucharystii, odnowić kult eucharystyczny we wspólnotach parafialnych, a nade wszystko pogłębić nasza osobistą wiarę, której istotnym elementem musi być zawsze spotkanie z Chrystusem i jego łaską poprzez pielęgnowanie życia sakramentalnego – mówił kardynał Gerhard Müller. Na zakończenie wspólnej Mszy św. wszyscy odśpiewali uroczystą pieśń „Ciebie Boga wysławiamy”.

Odzwiedzający

Odwiedza nas 318 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.