Parafia Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu

oktawa 38W czwartek 23 czerwca o 18.00 została odprawiona Msza św. na zakończenie Oktawy Bożego Ciała czyli okresu ośmiu dni, podczas których po Mszy świętej codziennie odbywały się procesje z Najświętszym Sakramentem. W tym dniu po uroczystej Mszy św. odbyła się procesja do czterech ołtarzy (na znak czterech stron świata), przy których odczytywane były Ewangelie. Kapłan niósł pod baldachimem monstrancję z Eucharystią, a towarzyszący mu ministranci okadzali ją kadzidłem. Dzieci pierwszokomunijne posypywały kwiatami drogę przed Najświętszym Sakramentem, a chłopcy dzwonili dzwoneczkami.

Po procesji z Najświętszym Sakramentem ksiądz proboszcz Jan Zając poświęcił przyniesione przez wiernych wianki uplecione z kwiatów i ziół leczniczych, symbolu Bożych darów. Na zakończenie uroczystości rodzice z dziećmi ustawili się na środku kościoła a księża błogosławili dzieci podchodząc do nich. Dzieci następnie podchodziły do ministrantów i księdza proboszcza gdzie otrzymały słodkie upominki

Odzwiedzający

Odwiedza nas 178 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.