Parafia Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu

zambia 01W niedzielę 19 czerwca 2022 r. gościliśmy w naszej parafii ks. Andrzeja Nowakowskiego, który przemierza zambijski busz, niosąc Ewangelię. Na Mszach św. ks. Andrzej mówił o swoim pobycie w Zambii. Pierwszym zadaniem misjonarza jest głoszenie Ewangelii, niesienie Słowa Bożego tam, gdzie jest jego największa potrzeba. – opowiadał ks. Andrzej.

Drugim zadaniem misjonarza jest troska o materialne zaplecze misji parafialnej. Tam na miejscu na wszystkim trzeba się znać i niemal wszystko umieć zrobić. Natomiast jednym z głównych zmartwień misjonarza w takim klimacie jak afrykański jest zdrowie. Bo znoszenie miejscowych chorób nie jest łatwe dla Europejczyka. Ks. Andrzej na razie o powrocie nie myśli, bo ma jeszcze sporo do zrobienia na miejscu.
Po Mszach św. można było wesprzeć misjonarza ks. Andrzeja Nowakowskiego darem serca.

Odzwiedzający

Odwiedza nas 91 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.