Parafia Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu

boze cialo 17W czwartek 16 czerwca 2022 roku w uroczystość zwaną Bożym Ciałem - uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystus - na ulice miast i wsi w Polsce wyszły uroczyste procesje do czterech ołtarzy. Katolicy świętowali. W uroczystej procesji w naszej parafii pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego udział wzięły setki parafian. W czasie procesji eucharystycznej z Najświętszym Sakramentem Kościół manifestował publicznie obecność Chrystusa na świecie. Wierni przyznawali się do bycia uczniami Chrystusa, dając świadectwo swojej przynależności do wspólnoty Kościoła.

W naszym kościele o godz. 9.00 została odprawiona została Msza św., po której parafianie podążyli w procesji ulicami osiedla Dzików, odwiedzając specjalnie przygotowane ołtarze polowe, udekorowane kwiatami. Kwiaty towarzyszą obchodom tego święta od lat, gdyż wykorzystuje się je do sypania płatków przed Najświętszym Sakramentem oraz plecenia wianków, które święcono w oktawę Bożego Ciała. W tym dniu dziewczynki radośnie sypały kolorowe płatki kwiatków, a chłopcy dzwonili dzwoneczkami. Na zakończenie procesji po powrocie do kościoła zostało udzielone wiernym błogosławieństwo.

Odzwiedzający

Odwiedza nas 206 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.