Parafia Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu

odpust 43

W niedzielę 24 kwietnia 2022 roku obchodziliśmy Święto Miłosierdzia Bożego. Uroczystej Sumie odpustowej połączonej z procesją o godz. 11.30 przewodniczył i Słowo Boże wygłosił ksiądz Stanisław Bar – proboszcz parafii św. Barbary. W Eucharystii udział wzięli: ks. proboszcz Jan Zając, ks. Jan Kaszewicz i ks. Stanisław Wdowiak.  Nasze święto parafialne swoim śpiewem uświetnił Chór Tarnobrzeski i Panowie Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej na Dzikowie.

Do tej uroczystości przygotowywaliśmy się przez dziewięciodniową nowennę, która rozpoczęła się w Wielki Piątek. Pan Jezus dał grzesznikom święto Miłosierdzia jako ostatnią deskę ratunku. Z dobrze odprawioną spowiedzią i Komunią Świętą, przyjętą w tym dniu, jest związana obietnica zupełnego odpuszczenia win i kar.

Niedziela Miłosierdzia Bożego to święto patronalne Caritas, które rozpoczęło 78. Tydzień Miłosierdzia, w tym roku obchodzone jako „Dzień Dobra”. Włączając się w ogólnopolską akcję Caritas, wspieraliśmy ubogich modlitwą i darem serca składając ofiarę do puszki na Caritas.

Odzwiedzający

Odwiedza nas 257 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.