Parafia Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu

wlk niedz 41Niedziela wielkanocna – pierwszy dzień świąt wielkanocnych. Jest to również ostatni dzień Triduum Paschalnego.
W niedzielny - wielkanocny poranek o godz. 6.00 wierni zgromadzili się licznie w kościele przy Grobie Pańskim, skąd wyruszyła uroczysta procesja rezurekcyjna z Najświętszym Sakramentem. Rezurekcja jest ogłoszeniem światu, że Chrystus zmartwychwstał. Na czele procesji niesiona była figura Chrystusa Zmartwychwstałego i ozdobiony purpurową stułą krzyż. Wierni z radosnym śpiewem na ustach, wśród odgłosów bijących dzwonów okrążyli trzykrotnie kościół.

Tego jedynego dnia w roku wierni pozdrawiają się słowami: "Chrystus zmartwychwstał - prawdziwie zmartwychwstał".
Od Wielkiej Nocy przy Ołtarzu zapala się Paschał, umieszcza się figurę Zmartwychwstałego i ozdobiony stułą krzyż. Kapłan przywdziewa szaty koloru białego, a do śpiewu liturgicznego powraca radosne Alleluja.
W polskim zwyczaju, po porannej rezurekcji rodzina zasiada do uroczystego śniadania wielkanocnego, które rozpoczyna się składaniem życzeń i dzieleniem się święconką z koszyczka.

Odzwiedzający

Odwiedza nas 124 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.