pokarmy 08Wielka Sobota to ostatni dzień Wielkiego Tygodnia, poprzedzający święto Zmartwych-wstania. To dzień adoracji Najświętszego Sakramentu, dzień skupienia i refleksji nad wydarzeniami Wielkiego Tygodnia oraz tajemnicą naszej wiary. Od wczesnych godzin porannych wierni w naszym kościele adorowali Najświętszy Sakrament w Grobie Pańskim. Przy Grobie Pański straż trzymali Strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej na Dzikowie.

Do tradycji Wielkiej Soboty należy święcenie pokarmów wielkanocnych, które posiadają swoją symbolikę. Poświęcenie pokarmów to też okazja do chwilowej adoracji Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.
W Wielką Sobotę błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny w naszym kościele parafialnym odbywało się od godziny 9.00 do 13.00, zaś na Osiedlu Podłęże o godz. 10.00.
Po poświęceniu pokarmów koszyczki zaniesiono do domów, w oczekiwaniu na uroczyste śniadania w Niedzielę Wielkanocną.