Parafia Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu

wlk pt 16Wielki Piątek to czas powagi, smutku i zadumy. W tym dniu chrześcijanie obchodzą i przeżywają mękę i śmierć Jezusa Chrystusa na krzyżu. W Wielki Piątek podczas liturgii księża i służba noszą czerwone szaty, symbolizujące zwycięstwo miłości nad śmiercią.
Uroczystość Wielkiego Piątku rozpoczęła w naszym kościele nabożeństwem Drogi Krzyżowej o godz. 17.30. O godz. 18.00 sprawowana była Liturgia Męki Pańskiej, której przewodniczył ks. Sylwester Utnik. Naczelne miejsce zajął opis Męki Pańskiej według św. Jana, który jest pamiątką krwawej ofiary Jezusa na krzyżu.

W tym roku wyjątkowo w modlitwie powszechnej pojawiło się szczególne wezwanie o dar pokoju dla Ukrainy i o koniec wojny.
Głównym wydarzeniem podczas liturgii w Wielki Piątek była adoracja krzyża. Kapłani, służba liturgiczna składali hołd figurze Jezusa zawieszonej na krzyżu.

Na zakończenie Liturgii Męki Pańskiej, Najświętszy Sakrament przeniesiono w procesji do grobu Pańskiego, upamiętniającego złożenie do grobu ciała Chrystusa. Przy Grobie Pańskim straż pełnili Strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej na Dzikowie. Adoracja trwała do godz. 23.00.

W Wielki Piątek rozpoczęła się nowenna przed świętem Miłosierdzia Bożego. Pan Jezus prosił św. Faustynę, aby przez tę nowennę, która polega na odmawianiu przez dziewięć dni Koronki do Miłosierdzia Bożego, przygotować się do uroczystości, w której czcimy Boga w tajemnicy Jego niezgłębionego miłosierdzia.

Odzwiedzający

Odwiedza nas 73 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.