Parafia Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu

palma 28Niedziela Palmowa otworzyła Wielki Tydzień, który zawsze przypada siedem dni przed Wielkanocą. W 2022 r. Niedzielę Palmową obchodziliśmy 10 kwietnia. Nazwa Niedziela Palmowa wywodzi się od tzw. palm, czyli stylizowanych „gałązek”, tworzonych ręcznie na wzór tych, które lud Jerozolimy rzucał pod nogi Chrystusowi w czasie Jego triumfalnego wjazdu do miasta. W obecnej liturgii Niedzieli Palmowej akcent położony jest nie na błogosławieństwo palm, lecz na procesję na cześć Chrystusa Króla triumfalnie wjeżdżającego do Jeruzalem, dlatego kolor szat nie jest fioletowy jak dawniej, lecz czerwony,

W naszym kościele w Niedzielę Palmową na każdej Mszy św. odczytany został opis Męki Pańskiej i poświęcone palmy. Po Mszy św. o godz. 11.30 miała miejsce procesja z palmami wokół kościoła. W procesji Niedzieli Palmowej udział wzięły dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 9 im. Jana Pawła II, które niosły wykonane własnoręcznie lub przy pomocy rodziców palmy. Dzieci wzięły udział w konkursie szkolnym na „Najpiękniejszą palmę wielkanocną.” Konkurs został zorganizowany w dwóch kategoriach wiekowych: uczniów klas I-III oraz IV-VIII.
Po powrocie do kościoła zwycięscy konkursu otrzymali nagrody, zaś pozostali uczestnicy otrzymali upominki i dyplomy za udział w konkursie.
Na koniec każde dziecko otrzymało słodki upominek.

Odzwiedzający

Odwiedza nas 389 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.