Parafia Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu

rek zak 10W piątek 8 kwietnia 2022 r. wieczorną Mszą świętą, której przewodniczył ks. dr Witold Płaza - nasz tegoroczny ojciec rekolekcjonista –zakończyły się Rekolekcje wielkopostne dla dorosłych. Ojciec rekolekcjonista na zakończenie rekolekcji w wygłoszonym słowie Bożym poruszył temat Eucharystii, która jest ucztą paschalną, szczególną ucztą, która przypomina Izraelitom o wyjściu z niewoli.

Czy ja jestem człowiekiem wolnym? – takie pytanie zadaje Eucharystia. Czy dajesz Bogu wyzwolić się z niewoli? Czy masz życie w swoich rękach, czy możesz decydować o swoim losie?
- Jak w człowieku musi być determinacja, żeby wejść w grzech, wejść w niewolę grzechu. My często wchodzimy w grzech a Eucharystia pyta – czy jesteś wolny.
Eucharystia jest lekarstwem na grzech. Bóg czeka na nas by nas wyzwolić. Chrystus mówi do nas – bądź wolny. Umarłem żebyś był wolny.
Przestańcie być niewolnikami – przyjdźcie na Eucharystię. Bóg na nas czeka aż będziemy gotowi do wyrwania z niewoli. – mówił ojciec rekolekcjonista.

Na zakończenie Mszy św. przedstawiciele naszej wspólnoty parafialnej podziękowali ojcu rekolekcjoniście za każde wygłoszone w naszym kierunku słowo. Podziękowali za trud i ofiarowany czas, za wszelkie dobro, którego doświadczyliśmy, a nade wszystko za czas szczególnej osobistej refleksji nad Słowem Bożym.
Dziękowali za możliwość wsłuchiwania się w pytania jakie Bóg nam stawia i próby naszej osobistej na nie odpowiedzi.
Pragniemy zapamiętać słowa usłyszane podczas tych rekolekcji, zachować je w naszych sercach i prosić Pana, aby zaowocowały w nas osobistą przemianą, abyśmy potrafili na nowo odnaleźć siebie, drugiego człowieka a nade wszystko Boga.
Ksiądz rekolekcjonista Witold Płaza udzielił błogosławieństwa na zakończenie rekolekcji wielkopostnych.

Odzwiedzający

Odwiedza nas 232 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.