pasterkaJak to jest w zwyczaju od kilku lat, w naszym kościele w dniu 24 grudnia 2021 r. od godz. 23.30 do północy wysłuchaliśmy Koncertu kolęd, w wykonaniu organisty Pana Damiana Lisa, który grał na organach i śpiewał oraz dwóch Pań, śpiewających i grających na skrzypkach.
W czasie kolęd na ekranie były wyświetlane zdjęcia, prezentujące wydarzenie roku 2021.

Przed godz. 24.00 wyruszyła z Zakrystii uroczysta procesji Liturgicznej Służby Ołtarza i duszpasterzy do ołtarza by celebrować Mszę św. – Pasterkę. I zabrzmiała gromkim śpiewem, zgromadzonego w kościele wiernego ludu, pierwsza kolęda. Głównym celebransem Mszy św. był ks. proboszcz Jan Zając, który wniósł figurkę Dzieciątka Jezus i umieścił Ją w naszej ruchomej szopce. Koncelebransami byli ks. wikariusz Sylwester Utnik i ks. Senior Stanisław Wdowiak. Po przybyciu do ołtarza rozpoczęło się celebrowanie Eucharystii w asyście lektorów i ministrantów zgromadzonych przy ołtarzu.
Po wysłuchaniu Bożego Słowa przeczytanego przez lektorów, wsłuchaliśmy się w ewangeliczny opis narodzin Jezusa Chrystusa, a następnie ks. proboszcz Jan Zając czyniąc refleksję nad usłyszanym Bożym Słowem wskazywał na potrzebę odnajdywania miejsca dla Jezusa w naszym życiu: osobistym, rodzinnym i zawodowym. Zachęcał, aby tak jak pasterzom i Aniołom towarzyszyła radość, by jej także nie brakowało w naszym życiu. Na zakończenie Eucharystii ks. Jan Zając nawiązując do tej pięknej Nocy i bogactwa ukazanego w liturgii, podziękował wszystkim obecnym w kościele i łączącym się z nami duchowo i złożył dla wszystkich życzenia bożonarodzeniowe.
Po błogosławieństwie kończącym Eucharystię Pan organista zaintonował piękną kolędę „Cicha noc”, którą ze wzruszeniem odśpiewaliśmy niosąc w sercu jej melodię do swoich domów z jej pięknym przesłaniem.