roraty 02W poniedziałek 29 listopada 2021 r. punktualnie o godz. 18.00 w pierwszej Mszy św. roratniej bieżącego roku liturgicznego uczestniczyły dzieci, które rozświetliły lampionami panujący półmrok w kościele.

W tym roku temat przewodni rorat brzmi: „Droga do Betlejem”. Przez 20 dni powszednich tegorocznego Adwentu wraz z Maryją i Józefem wędrujemy z Nazaretu do Betlejem, zatrzymując się w miejscach związanych z Ewangelią - 150 km do pokonania.

Przewodnikiem w tej podróży jest anioł Gabriel, jak GPS nawigujący po mapie Ziemi Świętej. Codzienne zadania, mapa i naklejki przenoszą uczestników w sam środek biblijnych wydarzeń poprzedzających narodziny Jezusa.
Wędrówkę dokumentujemy na mapie Ziemi Świętej, która stanowi plastyczną dekorację adwentową.
Na zakończenie Mszy roratniej losowane jest jedno podpisane serduszko wykonane przez dziecko, które zabiera figurkę Matki Bożej na 24 godziny do domu.