swieto AKW tą niedzielę 21 listopada 2021 r. - ostatnią niedzielę roku liturgicznego - Kościół obchodził uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Obchodzimy je na zakończenie roku liturgicznego, aby podkreślić, że w Jezusie Chrystusie znajduje się początek i chwalebny koniec wszystkiego. Jest to znak, że kończy się rok kościelny i niedługo zacznie się Adwent.

Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata to patronalne święto Akcji Katolickiej, Wspólnoty dla Intronizacji NSPJ i Liturgicznej Służby Ołtarza. Po każdej Mszy św. miało miejsce odnowienie Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.
Na uroczystej Mszy św. o godz. 11.30, w której aktywny udział wzięli członkowie Akcji Katolickiej, Wspólnoty dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa i Liturgicznej Służby Ołtarza pani Bożena Kapuściak Prezes Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej odczytała Akt Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.
Chrystus Wodzem, Chrystus Królem, Chrystus, Chrystus Władcą nam!" - słowa tej pieśni zostały odśpiewane na zakończenie każdej Mszy św. w uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata.