oktawa 21W czwartek 10 czerwca 2021 r. zakończyła się Oktawa Bożego Ciała, czyli okres siedmiu dni szczególnej łaski, podczas których po Mszy świętej odbywały się procesje wokół kościoła z Najświętszym Sakramentem.

Na zakończenie Oktawy Bożego Ciała o godz. 18.00 została odprawiona Msza św., a po niej procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy, podczas której parafianie wraz z kapłanami prosili Boga, aby otaczał swoją opieką łąki, pola, lasy i pozwolił im wydać obfite zbiory. Zostały poświęcone przyniesione wianki sporządzone z kwiatów i ziół leczniczych, które są symbolem ludzkiej pracy, a także utożsamiają dar Boży służący ludziom i wszelkim stworzeniom.

Po ostatniej procesji Oktawy Bożego Ciała kapłani uroczyście błogosławili wszystkie dzieci, które wytrwale gromadziły się w czasie Oktawy Bożego Ciała na procesji sypiąc kwiaty i zawierzyli Je opiece Jezusa Chrystusa obecnego wśród nas w Najświętszym Sakramencie. Księża przewidzieli także słodki poczęstunek dla dzieci, które uczestniczyły w nabożeństwach w czasie oktawy.