Get Adobe Flash player

boze cialo 19W czwartek 3 czerwca 2021 r. obchodziliśmy w kościele uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zwykle nazywaną Bożym Ciałem. Jest to święto ruchome, przypadające na czwartek po niedzieli Trójcy Świętej. W naszym kościele o godz. 9.00 została odprawiona Msza św. pod przewodnictwem ks. Piotra Gaja z udziałem ks. Jana Zająca i ks. Stanisława Wdowiaka, który posługiwał w konfesjonale. Homilie wygłosił ks. proboszcz Jan Zając.

- Jest to święto Eucharystii – Boga, który pragnie być blisko człowieka w jego codzienności, w święcie. Katechizm Kościoła Katolickiego wskazuje, że "w Najświętszym Sakramencie Eucharystii są zawarte prawdziwie, rzeczywiście i substancjalnie Ciało i Krew wraz z duszą i Bóstwem Pana naszego Jezusa Chrystusa, a więc cały Chrystus." Nie mamy w Kościele większego daru nad Eucharystię – mówił ks. Jan.
Po liturgii wyruszyła z naszego kościoła procesja z Najświętszym Sakramentem. Niosąc Jezusa w Najświętszym Sakramencie, nieśliśmy Go również w sobie, świadomi, że nic i nikt nie jest w stanie zastąpić nam Jego obecności. Przy czterech ołtarzach tradycyjnie rozstawione były gałązki zielonej brzozy, które mają chronić przed skutkami burzy.

Odzwiedzający

Odwiedza nas 102 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Zmień wygląd strony

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.