Parafia Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu

maj fatimskaW czwartek 13 maja 2021 r. po nabożeństwie majowym i Mszy św. o godzinie 18.00 zostało odprawione nabożeństwo fatimskie inaugurujące cykl nabożeństw w kolejnych miesiącach aż do października.
Nabożeństwo Fatimskie jest odpowiedzią na dwa wezwania Maryi do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty za grzeszników. Ma ono charakter ekspiacyjny (przebłagania za winy) i obejmuje wspólne odmawianie Różańca.

Wieczorna procesja z figurą Matki Bożej przypomina Fatimę i to, co się tam działo w czasie objawień. W 1917 r. w Fatimie (Portugalia) Matka Boska sześciokrotnie ukazała się trójce pastuszków: sześcioletniej Hiacyncie, jej o dwa lata starszemu bratu Franciszkowi oraz ich ciotecznej siostrze, dziewięcioletniej Łucji. Miało to miejsce kolejno: 13 maja, 13 czerwca, 13 lipca, 19 sierpnia, 13 września i 13 października. Ich głównym przesłaniem była konieczność nawrócenia, pokuty, modlitwy o pokój i koniec wojny (w latach 1914-1918 trwała I wojna światowa) oraz ofiarowania się Niepokalanemu Sercu Maryi.

Nikt z ludzi nie otrzyma żadnego daru niebieskiego, który by nie przeszedł przez Jej dziewicze dłonie, albowiem wolą Boga jest, abyśmy wszystko mieli przez Maryję.
                                                       św. Ludwik Grignion de Montfort

Odzwiedzający

Odwiedza nas 56 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Zmień wygląd strony

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.