Parafia Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu

pogrzeb 21W sobotę 17 kwietnia 2021 r. wieku 80 lat, w 57 roku kapłaństwa zmarł ksiądz kanonik Zbigniew Towarek. W latach 2006 do 2013 roku pełnił urząd proboszcza naszej parafii.
W listopadzie 2016 roku ksiądz Senior Zbigniew Towarek, ze względu na pogarszający się stan zdrowia i problemy z poruszaniem postanowił zamieszkać w Domu Księży Emerytów w Sandomierzu. Stąd w dniu 13 listopada 2016 roku o godz. 11.30 została odprawiona pożegnalna Msza św. koncelebrowana z udziałem Księży posługujących w tym okresie naszej parafii i licznie zebranych parafian.

Ks. proboszcz Jan Zając podziękował wówczas ks. Seniorowi Zbigniewowi Towarkowi za ponad 6 lat prowadzenia parafii jako proboszcz i ponad 3 lata posługi jako rezydent. Podziękował za wszelkie dobro, które czynił dla naszej wspólnoty, za posługę w konfesjonale, modlitwę i cierpienie ofiarowane w Roku Miłosierdzia.
We wtorek 20 kwietnia 2021 r. po niecałych pięciu latach pobytu w Domu Emerytów pożegnaliśmy ponownie ks. kan. Zbigniewa Towarka, który odszedł do domu Pana.

Pożegnanie śp. ks. Zbigniewa Towarka rozpoczęło się o godz. 14.30 odmówieniem Różańca świętego przez parafian byłego proboszcza ks. Zbigniewa Towarka modlących się przy Jego trumnie wystawionej w kościele.
W Godzinie Miłosierdzia została odprawiona Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem ks. bp. Krzysztofa Nitkiewicza z udziałem licznie zgromadzonych kapłanów i wiernych również z miejscowości, w których posługiwał i głosił Słowo Boże śp. ks. Zbigniew Towarek. Homilię wygłosił ks. prałat Jerzy Siara, który zarysował kapłańską drogę ks. kan. dr Zbigniewa Towarka.
Słowa pożegnania i podziękowania za Jego pracę w ciągu 57 lat kapłaństwa na zakończenie liturgii wypowiedzieli: ks. prałat Stanisław Bar, przedstawicielka wspólnoty parafialnej naszego kościoła pani Stanisława Ciba i przedstawicielka parafian z parafii w Obrazowie, gdzie śp. ks. Zbigniew Towarek był proboszczem przez 13 lat.
Po zakończonej Eucharystii nastąpiła eskorta ciała zmarłego śp. ks. kan. Zbigniewa Towarka do Radomia, gdzie w dniu 21 kwietnia 2021 r. została odprawiona Msza św. pogrzebowa w kościele katedralnym w Radomiu i złożenie ciała na cmentarzu przy ul. Limanowskiego w Radomiu.

Nakłoń ucha Twego, o Panie, ku prośbom naszym, gdy miłosierdzia Twego w pokorze wzywamy: byś duszę sługi swego śp. ks. Zbigniewa Towarka, której kazałeś opuścić tę ziemię, umieścić raczył w krainie światła i pokoju, oraz do grona Twych wybranych przyłączył. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

 

Odzwiedzający

Odwiedza nas 91 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Zmień wygląd strony

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.