Parafia Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu

odpust 2311 kwietnia 2021 r. w pierwszą niedzielę po Wielkanocy, czyli II Niedzielę Wielkanocną, zwaną Niedzielą Miłosierdzia Bożego obchodziliśmy w naszym kościele Święto Miłosierdzia Bożego.
Przygotowaniem do Święta Miłosierdzia była Nowenna, polegająca na odmawianiu przez 9 dni, poczynając od Wielkiego Piątku, Koronki do Miłosierdzia Bożego.

O godzinie 11.30 została odprawiona uroczysta suma odpustowa. W uroczystości odpustowej udział wzięli: ks. prał. Stanisław Bar, który przewodniczył Eucharystii, ks. kan. Bronisław Futyma, ks. dr Adam Kopeć, Dyrektor Wydziału Nauki i Wychowania Katolickiego, który wygłosił do nas Słowo Boże oraz ks. proboszcz Jan Zając.
- Niech tegoroczne Święto Miłosierdzia Bożego w waszym kościele przyczyni się jeszcze bardziej do waszego zaangażowania się w modlitwę oraz dzieła miłosierdzia. W wielu parafiach a w waszej codziennie o godz. 15.00 wierni regularnie spotykają się na wspólnej modlitwie, to nabożeństwo jednak nie może się w tym zamykać. Trzeba odpowiadać miłosierdziem na miłosierdzie, którego Bóg nam udziela, i wychodzić naprzeciw drugiego człowieka z wyciągniętą dłonią i radosną twarzą – mówił ks. dr Adam Kopeć w homilii.
Po uroczystej sumie odpustowej została odmówiona Litania do Miłosierdzia Bożego. Na zakończenie uroczystości odpustowej ks. prałat Stanisław Bar pobłogosławił wiernych Najświętszym Sakramentem.

Święto Miłosierdzia Bożego ustanowił dla całego Kościoła papież Jan Paweł II w dniu kanonizacji s. Faustyny Kowalskiej 30 kwietnia 2000 r.
Inspiracją dla ustanowienia tego święta było pragnienie Jezusa, które przekazała Siostra Faustyna. Pan Jezus powiedział do niej: Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia (Dz. 299). Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. Która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski (Dz. 699).
Aby skorzystać z tych wielkich darów, trzeba wypełnić warunki nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego, tzn.: pokładać ufność w Panu Bogu, pełnić uczynki miłosierdzia, być w stanie łaski uświęcającej i przystąpić do Komunii św.

 

Odzwiedzający

Odwiedza nas 158 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Zmień wygląd strony

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.