Parafia Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu

wlk niedz 12Triduum Paschalne kończy Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Symbolizuje ona ostateczne zwycięstwo życia nad śmiercią, dobra nad złem. To najważniejsze święto w życiu duchowym chrześcijan. Zgodnie z tradycją wczesnym rankiem 4 kwietnia 2021 r. o godz. 6.00 w naszym kościele została odprawiona Rezurekcja - poranna Msza św. odprawiana w pierwszy dzień świąt, czyli w Wielkanoc. Było to uroczyste nabożeństwo połączone z procesją, którego celem było obwieszczenie światu dobrej nowiny o zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa.

Rezurekcja rozpoczęła się one przy Grobie Pańskim. Następnie dookoła kościoła przeszła procesja, w której ksiądz proboszcz Jan Zając niósł Najświętszy Sakrament. Uroczysta procesja rezurekcyjna z Najświętszym Sakramentem, była radosnym ogłoszeniem zmartwychwstania Chrystusa i wezwaniem całego stworzenia do udziału w triumfie Zmartwychwstałego.

Po powrocie do kościoła został odśpiewany hymn Chwała na wysokości. Po udzieleniu Komunii św. wierni odśpiewali uroczysty Hymn Te Deum (Ciebie, Boga wysławiamy).

Tuż po uroczystej Mszy świętej i procesji wszyscy udali się do domów na Święcone, na oczekiwaną od wielu dni ucztę wielkanocną. Rodziny zasiadły wspólnie przy stole i podzieliły się poświęconym uprzednio jajkiem, składając sobie serdeczne życzenia.

Odzwiedzający

Odwiedza nas 217 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Zmień wygląd strony

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.