Get Adobe Flash player

rocznica 01Poniedziałek 15 lutego 2021 roku to dzień liturgicznego wspomnienia wileńskiego kierownika duchowego św. Siostry Faustyny Kowalskiej – błogosławionego księdza Michała Sopoćki, dzień imieniny św. siostry Faustyny oraz rocznica konsekracji naszej świątyni.
O godz. 18.00 została odprawiona uroczysta Msza św., której przewodniczył ks. proboszcz Jan Zając. W słowie skierowanym do wiernych ks. proboszcz wspominał uroczystą Mszę św., którą wraz z biskupem Krzysztofem Nitkiewiczem celebrowali: proboszcz parafii, ks. Adam Marek, dziekan dekanatu tarnobrzeskiego oraz kapłani z Tarnobrzega w dniu 15 lutego 2020 r. we wspomnienie bł. ks. Michała Sopoćki i zarazem w jego 45 r. śmierci. Podziękował wszystkim, którzy pod przewodnictwem śp. ks. Prałata Michała Józefczyka przyczynili się do budowy świątyni oraz upiększania jej wnętrza. Mówił o nieustannej modlitwie w Jego intencji i wszystkich duszpasterzy, którzy posługiwali i posługują w naszym kościele.

Starania o powstanie parafii w latach 80 – tych XX w. podjął śp. Ks. Prałat Michał Józefczyk. Dziesięć lat później została wybudowana świątynia, w której posługę pełnili kapłani z sąsiedniej parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Jako samodzielna parafia została erygowana przez bpa Wacława Świerzawskiego 6 grudnia 1997 r. Kościół pw. Miłosierdzia Bożego został zbudowany w latach 1995-1997 dzięki staraniom ks. Michała Józefczyka. Przez kolejne lata trwały prace wykończeniowe i upiększające w świątyni. W latach 2015/2016 świątynia była kościołem stacyjnym w Roku Miłosierdzia. Pierwszym proboszczem parafii był ks. Józef Grochala, kolejnym ks. Zbigniew Towarek. Obecnie posługę proboszcza od 2013 r. sprawuje ks. Jan Zając.

 

Odzwiedzający

Odwiedza nas 47 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Zmień wygląd strony

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.