Parafia Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu

blazejkiPatronem 3 lutego jest św. Błażej z Sebasty, chorwacki męczennik, który obecnie uznawany jest za patrona zwierząt domowych, a także jako święty, który ma nas chronić przed chorobami gardła i krwotokami. Błażej, lekarz z wykształcenia, potem mnich asceta i biskup, uzdrowił młodego chłopaka duszącego się ością, tkwiącą w gardle. W naszym kościele w dzień św. Błażeja na Mszy św. o godz. 18.00 zostały poświęcone jabłka, które zostały przyniesione do kościoła.

W niektórych okolicach zamiast jabłek święcono małe świeczki, tzw. błażejki, którymi potem „okrążano" gardło chorego. Dawniej ksiądz trzymał w ręce dwie świece zapalone, związane na krzyż i podstawiał je parafianom pod brodę, co — jak święcie wierzono — miało uchronić od bólu gardła i zachować w zdrowiu.

Odzwiedzający

Odwiedza nas 134 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.