Parafia Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu

legion 20W dniu 2 lutego 2021 roku w Święto ofiarowania Pańskiego w naszym kościele została odprawiona Msza święta koncelebrowana poświęcona m.in. działającemu dokładnie rok Legionowi Maryi, który obchodził w tym dniu rocznicę powstania. Przez ten rok Legion Maryi działający w naszej parafii zdążył okrzepnąć i poszerzyć swoje szeregi o nowych członków czynnych jak i wspierających.

Prezydium Legionu pod wezwaniem Matki Bożej Róży Duchownej ufundowało sztandar, który od tej pory będzie jednoczył legionistów wokół idei będących wytyczną działania tej grupy modlitewnej. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił ks. Rafał Cudziło, diecezjalny kierownik duchowy Legionu Maryi. W homilii ks. Cudziło zwrócił uwagę na znaczenie sztandaru jako widomego znaku naszej wiary i jako symbolu idei wokół których skupiają się ci, którzy pod tym sztandarem pragną działać, na ten sztandar przysięgać i dochowywać mu wierności. Podkreślił duże zaangażowanie całego prezydium, czynny udział jego przedstawicieli w działaniach Komicjum w Tarnobrzegu i uroczystościach legionowych w całym regionie.
W czasie Mszy świętej ks. Rafał Cudziło dokonał poświęcenia sztandaru, który ucałowali w pierwszej kolejności księża celebransi, a następnie legioniści miejscowi oraz przedstawiciele prezydiów legionowych z innych parafii przybyłych pod swymi sztandarami na tę uroczystość oraz uczestnicy nabożeństwa.
Ksiądz proboszcz Jan Zając dziękując gościom oraz parafianom, którzy wzięli udział w tej podniosłej uroczystości, wyraził radość z powstania Legionu Maryi w naszej parafii oraz podziękował siostrom i braciom legionowym za ich przykładne poświęcenie dla poszerzania kultu Maryi w naszej rodzinie parafialnej. Specjalne podziękowanie skierował do duchowego kierownika Legionu ks. Rafała Cudziło, przedstawicieli Prezydium Komicjum w Tarnobrzegu oraz przedstawicieli organizacji legionowych przybyłych pod swoimi sztandarami, aby wspólnie świętować uroczystość poświęcania sztandaru naszego prezydium.
Prezydent Legionu Maryi działającego w naszej parafii Pani Prezydent Marta Wilk podziękowała ks. Rafałowi Cudziło za udzielone błogosławieństwo i poświęcenie sztandaru, który dzięki temu nabrał specjalnej mocy. Podziękowała również ks. proboszczowi Janowi Zając i Prezydent Komicjum Tarnobrzeskiego Pani Kazimierze Malinowskiej za poświęcony czas, kierownictwo duchowe i wsparcie.

Odzwiedzający

Odwiedza nas 157 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.