Parafia Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu

01 adoracjaW piątek 1 stycznia 2021 r. Kościół powszechny przeżywa uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to pierwszy piątek miesiąca stycznia stąd po Mszy św. o godz. 18:00 rozpoczęła się w naszym kościele nocna adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji małżeństw i rodzin naszej parafii. O godz. 20:30 został odmówiony wspólny Różaniec, Apel Jasnogórski, Litania do św. Józefa i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Adoracja trwa do godz. 7.00 w sobotę.

Pierwszy dzień Nowego Roku to ósmy dzień od Narodzenia Jezusa. W oktawę Bożego Narodzenia, dziękując Bogu za przyjście na świat Chrystusa, Kościół obchodzi uroczystość Maryi jako Matki Bożej, przez którą spełniły się obietnice dane całej ludzkości, związane z tajemnicą Odkupienia. Tego dnia z wszystkich przymiotów Maryi czcimy szczególnie Jej macierzyństwo. Dziękujemy Jej także za to, że swą macierzyńską opieką otacza cały Lud Boży.
Poświęcenie Maryi pierwszego dnia rozpoczynającego się roku ma także inne znaczenie. Matka Jezusa zostaje ukazana ludziom jako najdoskonalsze stworzenie, a zarazem jako pierwsza z tych, którzy skorzystali z darów Chrystusa.
Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi to najstarsze maryjne święto.

 

Odzwiedzający

Odwiedza nas 121 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.