Parafia Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu

nieszporyNieszpory dziękczynne na zakończenie Starego Roku 2020 zostały odprawione w naszym kościele o godzinie 17.30. W wygłoszonym w czasie nieszporów słowie ks. proboszcz Jan Zając mówił, że koniec roku to wyjątkowy czas, kiedy „ludzie dokonują podsumowań, bilansów, sprawozdań; liczą zyski i osiągnięcia, straty i porażki, podsumowują ważniejsze wydarzenia w kraju i na świecie, ogłaszają zwycięzców plebiscytów”. „W ten ostatni wieczór roku ludzie cieszą się i tańczą, płynie potok życzeń; bezpowrotnie przemija postać tego świata. Czas ucieka, wieczność czeka, jesteśmy tutaj przechodniami i gośćmi” - powiedział ks. proboszcz.

Nieszpory były połączone z modlitwą przebłagalną i wynagradzającą za wszelkie zło, które miało miejsce w kończącym się roku, jak również z prośbą o błogosławieństwo na nowy rok. Na zakończenie nabożeństwa ks. proboszcz Jan przedstawił statystyczne podsumowanie roku w parafii. Po nieszporach została odprawiona ostatnia Msza św. w 2020 r.

Odzwiedzający

Odwiedza nas 131 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.