Parafia Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu

pasterka 05Piękną tradycją w naszym kraju jest, że po Wieczerzy Wigilijnej wierni idą na Mszę św. Pasterską. Tak też było w naszym kościele. Pasterka to Msza święta, która odprawiana jest o północy z 24 na 25 grudnia. W kościele katolickim upamiętnia ona pasterzy, którzy jako pierwsi przyszli pokłonić się Dzieciątku Jezus. Wraz z pasterką rozpoczynają się obchody Bożego Narodzenia.

Przed Mszą św. ksiądz proboszcz Jan Zając uroczyście, w procesji zaniósł Dzieciątko Jezus do żłóbka, który znajduje się w naszej ruchomej szopce. Na zakończenie Pasterki ksiądz proboszcz Jan złożył wszystkim obecnym i gościom życzenia błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia.
Po Pasterce wiele osób odwiedziło ruchomą Szopkę betlejemską, aby pokłonić się Dzieciątku Jezus.

 

Odzwiedzający

Odwiedza nas 180 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.