medalik 09W drugą niedzielę adwentu, na Mszy św. o godz. 11.30, w bliskości uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, dzieciom, które przygotowują się do przyjęcia pierwszej w swoim życiu komunii świętej, zostały pobłogosławione medaliki, które mają być pamiątką tego szczególnego czasu w ich życiu.

Najpierw ks. proboszcz Jan Zając poprosił rodziców by wraz z dziećmi ustawili się wzdłuż naw głównych kościoła. Po błogosławieństwie dzieci, które będą nosiły medaliki poświęcił medaliki przyniesione przez rodziców. Następnie rodzice założyli dzieciom medaliki na szyję a te im za to serdecznie podziękowały.
W przygotowaniu do przyjęcia po raz pierwszy Chrystusa w Komunii świętej rodzice przekazali swoim dzieciom medalik — symbol wiary. Jest to znak przynależności do Boga, do Bożej Matki. Noszenie medalika jest wyrazem żywej wiary. Ma on być także pamiątką tego, co się dokonało podczas chrztu św., kiedy staliśmy się dziećmi Bożymi i i zobowiązaliśmy się do dawania świadectwa o Bogu w swoim codziennym życiu.