oplatek 06Na zakończenie każdej Mszy św. w I niedzielę Adwentu 29 listopada 2020 r. były święcone opłatki, którymi będziemy dzielić się na początku wieczerzy wigilijnej.
Opłatek to znak parafialnej jedności – powiedział ks. proboszcz Jan Zając - symbol dobra i przebaczenia, a przyjęcie go oznacza naszą jedność ze wspólnotą parafialną oraz dar szczególnej troski poprzez adwentową ofiarę.
W tym roku opłatek wigilijny nie będzie roznoszony przez Pana Kościelnego. Opłatki będzie można nabyć w kościele pod chórem bądź w Zakrystii. Ofiary składane przy tej okazji, będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła.

Opłatek to forma chleba, którym na początku wieczerzy wigilijnej „łamią się” jej uczestnicy, wybaczając wzajemnie zaszłe urazy, składając serdeczne życzenia; a wszystko to dzieje się w odniesieniu do zbawczej tajemnicy Bożego Narodzenia. „Łamanie się opłatkiem” przy wigilijnym stole, to jakby zapowiedź wejścia w głębię Tajemnicy Eucharystycznej na Pasterce i w czasie całych Świąt.
Oby piękna i bogata tradycja wigilijnego opłatka żyła pośród nas i była przekazywana, nie tylko na polskiej ziemi, następnym pokoleniom.