znicz 03
Ciszą cmentarną ukołysani,
z dala od życia i znoju,
dobiwszy wreszcie cichej przystani,
odpoczywają w pokoju.

Przed nami 1 listopada - Uroczystość Wszystkich Świętych. W doktrynie Kościoła katolickiego jest wyrazem wiary w „obcowanie świętych i powszechne powołanie do świętości”. Tego dnia, a także w Dzień Zaduszny (2 listopada) wiele osób odwiedza cmentarze, aby pielęgnować swoją pamięć o zmarłych i skorzystać z możliwości zyskania odpustu zupełnego, który możemy ofiarować za zmarłych.

Godziny mszy
Podajemy informacje o zaplanowanych Msza św. za zmarłych i modlitwach na cmentarzach w Tarnobrzegu.

1 listopada
Sobów (cmentarz komunalny) – Msze św. w kaplicy pw. Wszystkich Świętych o godz. 10.00 i 14.00, następnie procesja modlitewna na cmentarzu i modlitwa za zmarłych.
Miechocin – nowy cmentarz – Msza św. o godz. 10.30, następnie procesja modlitewna na cmentarzu i modlitwa za zmarłych.
Cmentarz parafialny (przy dworcu PKS) – Msza św. o godz. 14.00, następnie procesja modlitewna na cmentarzu i modlitwa za zmarłych.
Wielowieś – Msza św. o godz. 14.00, następnie procesja modlitewna na cmentarzu i modlitwa za zmarłych.

2 listopada
Na cmentarzu w Sobowie o godz. 11:00 Msza św. z procesją po cmentarzu

Sandomierz
Krypty pod bazylika sandomierską – w dniach od 1 do 8 listopada w godzinach od 10.00 do 17.00 będzie możliwość modlitwy w kryptach Bazyliki katedralnej w Sandomierzu, gdzie znajdują się groby biskupów sandomierskich.