Get Adobe Flash player

staszow 34W sobotę 5 października 2019 r. o godz. 9.00 członkowie Kół Żywego Różańca wraz z ks. proboszczem Janem Zającem wyjechali do Staszowa na IX Diecezjalną Pielgrzymkę Kół Żywego Różańca. Spotkanie rozpoczęło się od zawiązania wspólnoty w sanktuarium św. Jana Pawła II. Pielgrzymów przywitał proboszcz parafii i kustosz sanktuarium ks. Szczepan Janas.

Po nim konferencję na temat „Maryja Niewiasta Eucharystii” wygłosił ks. Leon Siwecki. Po konferencji ulicami miasta Staszowa przeszła procesja różańcowa do kościoła pw. św. Bartłomieja. Uczestnicy Diecezjalnej Pielgrzymki odmawiali podczas procesji różaniec.
W mżącym deszczu na placu przy kościele została odprawiona Msza św., której przewodniczył ks. bp Krzysztof Nitkiewicz wraz z kapłanami, którzy w swoich parafiach sprawują opiekę duchową nad wspólnotami różańcowymi. Homilię wygłosił ks. Augustyn Łyko, diecezjalny moderator Kół Różańcowych wskazując na modlitwę różańcowa jako tarczę i obronę przeciwko złu.
Spotkanie Kół Żywego Różańca zakończyło się wspólną agapą. W drodze powrotnej do Tarnobrzega pielgrzymi zatrzymali się w zajeździe by w mniejszym pielgrzymim gronie posiedzieć razem przy kawie, herbacie i ciasteczku. Po poczęstunku wyruszyli w drogę powrotną do kościoła na Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Po koronce oddali cześć św. Faustynie całując jej relikwie.

Odzwiedzający

Odwiedza nas 51 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Zmień wygląd strony

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.