czuwanie 02Z piątku na sobotę 20/21 września 2019 r. w sanktuarium relikwii Drzewa Krzyża Świętego grupa ponad 40 osób z ks. Janem Zającem wzięła udział w Międzydiecezjalnym Czuwaniu Akcji Katolickiej na Świętym Krzyżu.

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 20.00 u podnóża Świętej Góry, przy pomniku Trzech Krzyży przypominającym „Golgotę wschodu”. Zebranych pielgrzymów powitali Ojcowie Oblaci – kustosze Relikwii Świętego Krzyża, diecezjalny asystent Akcji Katolickiej z Sandomierza oraz bp senior Edward Frankowski.

W miejscu tym zostały złożone kwiaty i znicze oraz wspólnie odmówiono koronkę do Miłosierdzia Bożego w intencji pomordowanych obrońców Ojczyzny. Następnie przedstawiciele Akcji Katolickiej z diecezji radomskiej poprowadzili Drogę Krzyżową w drodze do Sanktuarium Krzyża Świętego. Wiele osób skorzystało z Sakramentu Pokuty przed Mszą św. O godzinie 23.00 po godzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu, której szczególną intencją była troska o nowe powołania kapłańskie, Mszę św. wraz z diecezjalnymi i parafialnymi asystentami Akcji Katolickiej sprawował i homilię wygłosił ks. biskup Edward Frankowski. Myślą przewodnią homilii ks. bpa Edwarda Frankowskiego była troska o obronę i dostrzeganie Krzyża św. w naszym codziennym życiu. Po Mszy św. i adoracji Relikwii Krzyża Świętego rozpoczęło się dalsze modlitewne czuwanie, które potrwało do drugiej w nocy. Jak co roku w nocne czuwanie na Świętym Krzyżu włączyli się członkowie Akcji Katolickiej diecezji kieleckiej i radomskiej.
Nocne czuwanie w piątek 20 września tradycyjnie było animowane przez wspólnotę Akcji Katolickiej diecezji kieleckiej, radomskiej i sandomierskiej.

O godz. 1.00 pielgrzymka z naszego kościoła, którą zorganizował Parafialny Oddział Akcji Katolickiej działający przy naszej parafii wyruszyła w drogę powrotną.