Get Adobe Flash player

55 lat 26W niedzielę 2 czerwca 2019 r. na Mszy św. koncelebrowanej z udziałem ks. proboszcza Jana Zająca, ks. Seniora Stanisława Wdowiaka i Jubilata ks. kan. Zbigniewa Towarka obchodziliśmy Jubileusz 55 rocznicy święceń kapłańskich ks. Zbigniewa. Ksiądz Zbigniew Towarek przez ponad 6 lat pracował w naszej parafii jako proboszcz i ponad 3 lata zamieszkiwał jako rezydent posługując codziennie w kościele na ile Mu zdrowie pozwalało. W dniu 13 listopada 2016 roku o godz. 11.30 została odprawiona Msza św. pożegnalna, ponieważ ks. Senior Zbigniew ze względu na stan zdrowia postanowił zamieszkać w Domu Księży Emerytów w Sandomierzu.

Jubileusz 55-lecia kapłaństwa to szczególna chwila w życiu parafii. To chwila szczególnej modlitwy w intencji Jubilata, okazja do wyrażenia podziękowań, złożenia gratulacji i życzeń. Dla samego Jubilata to czas głębszych refleksji, podsumowań, rozliczenia z samym sobą.
Stąd też po Mszy św. przedstawiciele parafian i wspólnot parafialnych podziękowali ks. Zbigniewowi za lata pełne radości, trudu, doświadczeń i zmagań. Za to, że 55 lat wcześniej z ufnością przyjął powierzone zadanie i spełnił swoje kapłańskie powołanie.

Jubilatowi życzono by Bóg bogaty w miłosierdzie błogosławił Mu i umacniał nieustannie swoją łaską i pokojem, Matka Najświętsza otaczała swą opieką i wypraszała łaski u stóp Jezusa Chrystusa. Z całego serca życzono dużo zdrowia i sił w dalszym kapłańskim życiu oraz żeby zasiane w sercach wiernych ziarno przynosiło obfite żniwo.
Ksiądz Jubilat ze wzruszeniem i uwagą słuchał życzeń składanych przez parafian. Podziękował za zaproszenie Go do naszego kościoła by mógł razem z nami świętować tak piękny jubileusz. Na koniec zaśpiewano tradycyjne „Życzymy, życzymy…”.

 

Odzwiedzający

Odwiedza nas 182 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Zmień wygląd strony

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.