Get Adobe Flash player

wlk piatekWielki Piątek to dzień śmierci Chrystusa. Tego dnia nie odprawia się Mszy świętej. W naszym kościele o godz. 18.00 została odprawiona liturgia Męki Pańskiej. W czasie Liturgii nie używano instrumentów muzycznych, ani dzwonków. Nie było także pieśni na wejście. Na początku Liturgii ks. Piotr Gaj przez chwilę leżał krzyżem przed ołtarzem, a reszta zebranych na modlitwie klęczała.

Następnym elementem obchodów Wielkiego Piątku była Liturgia Słowa Bożego, w której skład wchodziły dwa czytania, psalm (bez organów) oraz opis Męki Pańskiej z Ewangelii św. Jana. Po kazaniu, które wygłosił ks. Piotr nastąpiła modlitwa nad ludem (bez błogosławieństwa i rozesłania) i Adoracja Krzyża, podczas której kapłani, Liturgiczna Służba Ołtarza i Dziewczęca Służba Maryi całowali rany Jezusa na krzyżu. Po Adoracji Krzyża nastąpiła Komunia święta. W jej trakcie adorowane jest drzewo krzyża, które staje się znakiem zbawienia. Po zakończeniu liturgii Jezus pod postacią eucharystyczną został procesyjnie przeniesiony do specjalnie przygotowanej kaplicy adoracji (zwanej Grobem Pańskim), gdzie Gorzkimi żalami rozpoczęła się adoracja.

Odzwiedzający

Odwiedza nas 138 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Zmień wygląd strony

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.