Get Adobe Flash player

palmowaKościół katolicki obchodzi dziś Niedzielę Palmową na pamiątkę tryumfalnego wjazdu Chrystusa do Jerozolimy, na kilka dni przed ukrzyżowaniem. Dzień ten jest jednocześnie początkiem Wielkiego Tygodnia - okresu przygotowania duchowego do Wielkanocy - będący wyciszeniem, skupieniem i przeżywaniem męki Chrystusa.

W naszym kościele każda Msza św. rozpoczynała się od obrzędu poświęcenia palm - symbolu „drzewa życia” i zwycięstwa. Obrzęd nawiązuje do ewangelicznego przekazu, według którego, ludzie tłumnie witający Jezusa wybiegli naprzeciw z gałązkami palmowymi wołając: „Hosanna!”. Na Mszy św. o godz. 11.30 miała miejsce uroczysta procesja z palmami. Zgodnie z wielowiekową tradycją, odczytany został opis Męki Pańskiej według relacji św. Łukasza. Kapłani w Niedzielę Palmową nie są ubrani w szaty pokutne, fioletowe, jak to było w zwyczaju dawniej, ale czerwone.
W Niedzielę Palmową są też obchodzone diecezjalne Dni Młodzieży w Sandomierzu.

Odzwiedzający

Odwiedza nas 161 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Zmień wygląd strony

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.