Get Adobe Flash player

szkola 1Po spotkaniu z przedszkolakami i uczniami najmłodszych klas Szkoły Podstawowej nr 9 w trzecim dniu rekolekcji wielkopostnych ks. dr Krzysztof Cisek z Watykanu miał spotkanie o godz. 10.00 z uczniami starszych klas szkoły podstawowej.
Naukę rekolekcyjną rozpoczął od sprawdzenia czy młodzież pamięta rekolekcje z poprzedniego dnia. I okazała się, że a jakże.
- Słuchajmy Pana Boga bo jak nie to prędzej czy później pobłądzimy – rozpoczął nauczanie ks. Krzysztof. Następnie przeszedł do omówienia sakramentu pojednania z Panem Bogiem.
– Jeśli nie dopuścicie do siebie myśli, że w konfesjonale spotkacie samego Pana Boga to spowiedź dla Was będzie wielkim ciężarem – mówił ks. rekolekcjonista.

szkola 2Należy zrozumieć czym jest sakrament pokuty i pojednania aby dobrze i ważnie się wyspowiadać. I w tym miejscu omówił z młodzieżą na zasadzie zadawania pytań i nagradzania obrazkami za dobrą odpowiedź pięć warunków dobrej spowiedzi. Kładł nacisk na ważność spowiedzi, bo jeśli ktoś nie żałuje za grzechy, nie postanawia poprawić swojego postępowania – to spowiedź jest nieważna.
Prosił na koniec by nie odkładali spowiedzi w swoim życiu. Jeśli ktoś popełnia grzech ciężki to nie może czekać na święta by się wyspowiadać ale jak najprędzej to uczynić. Jesteśmy stworzeni na podobieństwo Pana Boga ale jak popełnimy grzech ciężki tego podobieństwa nie ma.
W trakcie spotkania z młodzieżą przybył do naszej świątyni ks. proboszcz Jan Biedroń z parafii na Serbinowie – kiedyś nauczyciel ks. Krzysztofa Ciska w Wyższym Seminarium Duchownym w Sandomierzu.
W czasie rekolekcji młodzieży i tej szczególnej okazji, że ksiądz rekolekcjonista dr Krzysztof Cisek mieszka od pięciu lat w Watykanie zorganizowano spotkanie pt. Dzień z życia Ojca Świętego. Ksiądz Krzysztof pokazał na ekranie kilka zdjęć zrobionych w Watykanie i opowiedział jak wygląda harmonogram dnia Papieża Franciszka. Nie obyło się bez szeregu szczegółowych pytań od młodzieży. Na koniec młodzież podziękowała ks. rekolekcjoniście za kilkudniowe nauczanie. Na zakończenie młodzież zaśpiewała hymn szkoły im. Jana Pawła II a pani dyrektor Ewa Lipińska-Mikrut wręczyła ks. Krzysztofowi Cisek i ks. Janowi Biedroniowi okolicznościowe prezenty do zawieszenia na ścianie np. w Watykanie.

Odzwiedzający

Odwiedza nas 276 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Zmień wygląd strony

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.