Get Adobe Flash player

rekol mlodzi 157 kwietnia w pierwszy dzień rekolekcji wielkopostnych po Mszy św. o godz. 11:30 odbyło się spotkanie rekolekcyjne ks. dr Krzysztofa Ciska z młodzieżą klas VI, VII i VIII Szkoły Podstawowej i III klasy gimnazjum. Na spotkaniu z młodzieżą ks. rekolekcjonista omówił sakrament bierzmowania - kiedy podczas bierzmowania Duch Święty umacnia chrześcijanina, aby wiarę swą mężnie wyznawał, bronił jej i według niej żył.

Co to znaczy wiarę mężnie wyznawać? Ludzie odchodzą od Boga być może dlatego, że dzisiaj brakuje świadków Boga. A to właśnie bierzmowani powinni być świadkami Boga. Ludzie oddali swoje życie za Chrystusa a wiele osób wstydzi się przeżegnać przed kościołem – mówił ks. rekolekcjonista. Ilu młodych ludzi wstydzi się nosić krzyżyk na szyi lub różaniec w kieszeni. A mężnie wyznawać wiarę to takie proste codzienne zachowania. Nie można wstydzić się Boga, nie można wstydzić się swojej wiary.

Bronić swojej wiary. Żeby czegoś bronić trzeba to uznać za swoje. – Czy zdarzyło się Wam choć jeden raz w życiu bronić Pana Boga – zapytał młodych uczestników rekolekcji. W waszym świecie Pan Bóg ma Was, swoich obrońców. Czy bronicie swojej wiary, czy bronicie Pana Boga – pytał ks. rekolekcjonista. Bo bronić wiarę to zadanie świadka bierzmowania.

Według tej wiary żyć. Jeśli ktoś wierzy w Boga ma żyć zgodnie z jego nauką. Wspomniał o śp. Helenie Kmieć młodej 26 letniej dziewczynie zabitej w Boliwii. Miała wiele marzeń i celów. Jednym z ideałów, które starała się realizować, była chęć bycia dla innych. Dużo radości dawała jej możliwość pomocy i tworzenia czegoś dla innych, dlatego też angażowała się w pomoc w nauce dzieciom.
Śp. Helena Kmieć miała rozległe zainteresowania i talenty, pokaźne grono przyjaciół i niezliczone grono znajomych. Dla wielu ludzi pozostanie wzorem postępowania, inspiracją do czynienia dobra i całkowitego zawierzenia Bogu. Jej planem długoterminowym była świętość. Żyła według wiary w Boga. Świadkowie bierzmowania również powinni żyć według tej wiary.

I my jako ludzie wierzący każde nasze przekonanie, każdą ewangeliczną treść musimy przenosić na konkret życia. Zmagać się ze swoimi słabościami, dążyć do wspólnoty z Bogiem i ludźmi, niszczyć to, co przeszkadza nam w osiąganiu świętości, walczyć ze słabościami i dawać się Bogu formować. Uczyć się każdego dnia zaufania, że On jest gwarantem szczęścia, że Jego wola jest naszą drogą. To jest nasz obowiązek, a zarazem ciężka praca i zadanie do wypełnienia każdego dnia, aby móc żyć według wiary – mówił ks. dr. Krzysztof Cisek.

Odzwiedzający

Odwiedza nas 303 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Zmień wygląd strony

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.