Parafia Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu

bierzmowanieW czwartek 28 marca 2019 r. na Mszy św. o godz. 18:00 ks. bp E. Frankowski udzielił sakramentu bierzmowania 79 młodym osobom. W uroczystej Mszy św. koncelebrowanej, której przewodniczył ks. biskup Edward, udzielanie sakramentu bierzmowania poprzedziło wyznanie wiary przez kandydatów do bierzmowania. Następnie biskup wraz z obecnymi w świątyni kapłanami wyciągnęli ręce nad wszystkimi kandydatami do bierzmowania i wypowiedzieli słowa modlitwy proszącej o przyjście Ducha Świętego.

Po czym ks. biskup Edward Frankowski stojąc przed ołtarzem w asyście pozostałych księży kładł na każdym z kandydatów z osobna dłoń w geście błogosławieństwa, łączności i przyjęcia do służby - i zwracał się do każdego z nich po imieniu: ".., przyjmij znamię daru Ducha Świętego". Równocześnie namaszczał jego czoło krzyżmem kreśląc na nim znak krzyża.

W homilii, którą wygłosił ks. bp. Edward nakreślił naszej młodzieży postać ks. Stanisława Sudoła, którego proces beatyfikacyjny rozpoczął się 19 marca 2014 r., dokładnie w 33 rocznicę Jego śmierci. Po zakończeniu prac na etapie diecezjalnym dalszy ciąg postępowania procesowego będzie odbywał się w Rzymie, w Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych.

Dziękujemy Bogu za wzór tego kapłana, za jego wiarę, kulturę życia, bezinteresowność, gorliwość duszpasterską, za dobre, piękne i świątobliwe życie. Bez przesady możemy powiedzieć, że Sługa Boży był jak proboszcz z Ars, ubogi, posłuszny Kościołowi i oddany ludziom. Odznaczał się cechami świętości św. Franciszka, ascezą i zjednoczeniem z Chrystusem i Maryją – mówił ks. bp E. Frankowski, wskazując na główne cechy świątobliwego życia Sługi Bożego.
Po zakończonej uroczystej Mszy św. były jeszcze zdjęcia z ks. biskupem Edwardem i kapłanami.

Sakrament bierzmowania obok sakramentów chrztu i święceń kapłańskich należy do sakramentów, które - raz przyjęte - zachowują na zawsze swą ważność. Sakrament bierzmowania chrześcijanin otrzymuje nie tylko dla siebie, lecz także dla dobra innych. Otrzymany Dar Ducha Świętego za pośrednictwem bierzmowanych winien przemieniać ludzi: powinien ich nawiedzać, aby mogli doświadczyć bliskości obdarowującego miłością i nadzieją Boga.

Odzwiedzający

Odwiedza nas 99 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.