Get Adobe Flash player

 nieszpory 15Nieszpory dziękczynne za kończący się 2018 rok były jednym z najważniejszych akcentów sylwestrowego wieczoru w naszym kościele. Podczas nabożeństwa dziękowaliśmy uwielbialiśmy za wszelkie dobro, ale też przepraszaliśmy i żałowaliśmy za zło, i że dobra mogło być więcej.

W wygłoszonym w czasie nieszporów słowie ks. proboszcz Jan Zając powiedział, że koniec roku to wyjątkowy czas, kiedy ludzie dokonują podsumowań, bilansów, sprawozdań, liczą zyski i osiągnięcia, straty i porażki, podsumowują ważniejsze wydarzenia parafii, kraju i na świecie. Zasygnalizował rocznice ważnych wydarzeń jakie przeżywać będziemy w 2019 r.:
- 40 rocznicę jak papież Jan Paweł II, dziś święty, w dniach od 2 do 10 czerwca 1979 r. przebywał w Polsce.
- 20 rocznicę pielgrzymki Jana Pawła II do Polski w tym 12 czerwca 1999 roku przyleciał do Tarnobrzega-Wielowsi,
- 10 rocznicę, mianowania ks. dr Krzysztofa Nitkiewicza nowym pasterzem diecezji sandomierskiej w dniu 12 czerwca 2009 r.

W podsumowaniu 2018 roku ks. Jan podał, że: sakrament chrztu otrzymało 52 dzieci; do sakramentu I Komunii Świętej przystąpiło 45 dzieci; do sakramentu bierzmowania przystąpiło 37 osób; do stanu małżeńskiego wstąpiło 22 par. W 2018 r. w naszym kościele odprawiono 17 pogrzebów.

Po nieszporach została odprawiona ostatnia Msza św. w 2018 roku, w której udział wzięli wszyscy posługujący w naszej parafii księża, Liturgiczna Służba Ołtarza, Dziewczęca Służba Maryi oraz licznie zgromadzeni parafianie.

W trakcie Mszy św. ks. proboszcz Jan wyraził Parafianom wdzięczność za każde dobre słowo i życzliwość, a na koniec przeprosił w swoim imieniu jako proboszcz za wszelkie niedogodności. Klękając przed ołtarzem w kierunku kościoła poprosił wszystkich zebranych na Liturgii parafian o błogosławieństwo dla Niego.

Na zakończenie Mszy św. złożył wszystkim noworoczne życzenie i zaprosił na Msze św. jutro w Nowym 2019 Roku.

Odzwiedzający

Odwiedza nas 231 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Zmień wygląd strony

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.