Get Adobe Flash player

wino 05W czwartek w święto Św. Jana Apostoła po Mszy św. wszyscy dorośli obecni na eucharystii mogli napić się poświęconego wcześniej przez ks. proboszcza Jana wina a dzieci zwilżyć nim usta. 27 grudnia w Kościele błogosławi się wino św. Jana – to bardzo stara tradycja Kościoła, sięgająca czasów średniowiecza.

Związana jest z pewną legendą, według której św. Jan miał pobłogosławić kielich zatrutego wina. Wino, które pobłogosławił św. Jan, straciło swoją zabójczą moc, zatem ma ono nas uzdrawiać od zła, złości, która w nas jest i grzechu. Ma nas także zachęcać do praktykowania gorącej miłości, którą głosił św. Jan w ewangelii i swoich listach. Mamy być świadkami, że Bóg jest miłością. Zatem wino św. Jana ma nas duchowo uzdrawiać.

Odzwiedzający

Odwiedza nas 257 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Zmień wygląd strony

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.