Get Adobe Flash player

ks Miroslaw...Nie umiera ten,  kto trwa w sercach i pamięci naszej...

W sobotę 27 października 2018 r. zmarł ksiądz Mirosław Gajewski, który przez 5 lat był wikariuszem w naszej parafii. Przeżył 45 lat w tym 20 lat w kapłaństwie. Zanim odbyły się główne uroczystości pogrzebowe nasza wspólnota parafialna, przez kilka dni otaczała modlitwą zmarłego księdza Mirosława.

Uroczystości pogrzebowe odbyły się 31 października o godzinie 12.00 w Nowej Słupi. Mszy św. pogrzebowej koncelebrowanej przewodniczył ks. bp Edward Frankowski. W uroczystości pogrzebowej udział wzięli licznie zgromadzeni kapłani, przyjaciele, wierni z wielu miejscowości w których posługiwał i głosił Słowo Boże śp. ks. Mirosław. Po zakończonej Eucharystii trumnę z ciałem swojego pierwszego wikariusza w kondukcie pogrzebowym na cmentarz poprowadził ks. proboszcz Jan Zając, gdzie nastąpiło ostatnie pożegnanie i złożenie do grobu.

Wiara i nadzieja nie pozwalają płakać, ale miłość czasem płacze. Miłość w czasie pogrzebu płacze. Miłość ma oczy spuchnięte - słowa ks. Jan Twardowskiego wiernie oddają obraz uroczystości pogrzebowej.

Ks. Mirosław Gajewski urodził się w 1973 roku w Rudkach. Pochodził z parafii w Nowej Słupi. Święcenia kapłańskie przyjął dnia 20 czerwca 1998 roku.
Posługę duszpasterską pełnił w parafiach: w Połańcu, Ostrowcu Św., Nisku, Iwaniskach, Staszowie, Janowie Lubelskim, Tarnobrzegu, w Ostrowcu Św. W latach 2003-2004 pełnił funkcję Dyrektora Domu Księży Emerytów w Sandomierzu.

3 sierpnia 2016 r. o godz. 18.00 śp. ks. Mirosław Gajewski po raz ostatni odprawił Eucharystię w naszym kościele. Modliliśmy się wtedy w intencji Jego intencji i dziękowaliśmy za piękne 5 lat posługiwania w naszej parafii, za Słowo Boże głoszone zawsze z wielką pasją, za życzliwość, serdeczność, dowcip, szczerą radość i gorliwą modlitwę.

In hora mortis meae voca me, et iube me venire ad te” - w godzinie śmierci wezwij mnie i każ mi przyjść do Siebie. Taką modlitwę chrześcijańskiej nadziei śp. ks. Mirosław wielokrotnie wypowiadał w swoim życiu zawierzając opiece Bożej dobroci. Prosimy Cię Miłosierny Boże wysłuchaj modlitwy ks. Mirosława, który w wielu momentach Swojego życia wyrażał wielką miłość i głęboką ufność do Ciebie.

 

Nakłoń ucha Twego, o Panie, ku prośbom naszym, gdy miłosierdzia Twego w pokorze wzywamy: byś duszę sługi swego śp. ks. Mirosława Gajewskiego, której kazałeś opuścić tę ziemię, umieścić raczył w krainie światła i pokoju, oraz do grona Twych wybranych przyłączył.

Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

 

Odzwiedzający

Odwiedza nas 216 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Zmień wygląd strony

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.