Get Adobe Flash player

misjonarz 08Dzisiaj 28 października 2018 r. na zakończenie Tygodnia Misyjnego gościliśmy w naszym kościele ks. Piotra Kalicińskiego misjonarza w RPA, rodaka pochodzącego ze Staszowa. Ksiądz misjonarz podczas niedzielnych Mszy świętych w naszym kościele przybliżył wiernym swoją 15-letnią pracę kapłańską w RPA. Ks. Piotr od lat pracuje z rdzennymi Zulusami, u których bardzo ceni sobie przywiązanie do tradycji i kultywowanie plemiennej kultury.

Mówił o biedzie w jakiej żyją ludzie w RPA, a on jako misjonarz nie jest w stanie pomóc wszystkim biednym. Ale ma dla nich trzy rzeczy; dobre słowo, uśmiech i modlitwę. Mówił, że mimo tego że on jest tutaj z nami to tam gdzie posługuje na misji dzisiaj odprawiono Mszę św. Bo tam ludzie przychodzą nie do księdza tylko do kościoła, do Chrystusa. Obecnie budowany jest tam kościół pw. Matki Bożej Pocieszenia i na ten cel prosił o wsparcie, o dar serca.

 

Odzwiedzający

Odwiedza nas 166 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Zmień wygląd strony

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.