DKC msza 16Diecezjalne Dni Kultury Chrześcijańskiej pod honorowym patronatem Ks. Bpa Krzysztofa Nitkiewicza rozpoczęły się w niedzielę, 14 października 2018 r. obchodami ku czci bł. Wincentego Kadłubka w Sandomierzu. Dni Kultury Chrześcijańskiej trwać będą od 14  do 18 października na terenie miasta Sandomierza i Tarnobrzega.

W niedzielę 14 października w naszym kościele o godz. 18.00 po nabożeństwie różańcowym w intencji nauczycieli z okazji ich święta Dnia Nauczyciela na rozpoczęcie Dni Kultury Chrześcijańskiej w Tarnobrzegu została odprawiona Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem ks. proboszcza Jana Biedronia z parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnobrzegu, z udziałem ks. kan. prof. dr hab. Romana Sieronia, ks. Antoniego Saneckiego i ks. proboszcza Jana Zająca.
Ks. Jan Biedroń złożył na ręce Prezes Klubu Inteligencji Katolickiej im. Brata Alberta Pani Ewie Lipińskiej-Mikrut podziękowanie za zorganizowanie dni, które mają za zadanie promowanie szeroko pojętej kultury połączonej z wartościami ewangelicznymi. Po Mszy św. ks. proboszcz Jan Zając wszystkich zaprosił na spektakl – Róża Polska w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 9 im. Jana Pawła II w Tarnobrzegu.