post modlitwa jalmuzna   W środę 5 marca 2014 r. rozpoczął się okres Wielkiego Postu. Rozpoczęliśmy go liturgią posypania głowy popiołem na znak pokuty. Obrzęd ten odbywał się na wszystkich Mszach św., które odprawione były o godz. 8.30, 16.00  i 18.00.

Czas Wielkiego Postu skłania nas do nawrócenia, spowiedzi św. i Komunii wynagradzających za nasze, naszych rodzin i całej Parafii grzechy. Niech Wielki Post stanie się dla nas czasem autentycznego nawrócenia i jeszcze silniejszego przylgnięcia do Chrystusa cierpiącego.

Pamiętajmy o dniu postnym, jakim zawsze jest każdy piątek, a w Wielkim Poście nabiera on szczególnego znaczenia. Ponadto w Środę Popielcową obowiązuje nas post ścisły - ilościowy i jakościowy.

Z Wielkim Postem związane są szczególnie dwa nabożeństwa pasyjne - Gorzkie Żale i Droga Krzyżowa. Za udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej można zyskać odpust zupełny po zwykłymi warunkami - czyli spowiedź sakramentalna, udział w nabożeństwie i Komunia św. Gorzkie Żale w naszym kościele odprawiane będą w każdą niedzielę o godz. 17.30, a Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 17.30.