Get Adobe Flash player

rozaniec do granic7 października 2018 roku po raz drugi katolicy zgromadzili się na granicach Polski w drugiej edycji „Różaniec do Granic”. Nasz wspólnota parafialna włączyła się do modlitwy różańcowej. O godzinie 14.00 po wystawieniu Najświętszego Sakramentu i rozpoczęliśmy modlitwę różańcową odmawiając kolejno części różańca.

Modlitwa różańcowa to najbardziej popularna forma kultu maryjnego w Polsce. Nie jest to modlitwa przypisana do jakiejś jednej epoki, jest ponadczasowa. Sięgają do niej ludzie bardzo prości i wykształceni, duchowni i świeccy. A październik w Kościele katolickim w Polsce jest miesiącem modlitwy różańcowej.
Do odmawiania różańca kilkakrotnie wzywała Matka Boża w czasie objawień: w Lourdes, w La Salette i w Fatimie. Matka Teresa z Kalkuty nieustannie go odmawiała. Jan Paweł II mówił: “Różaniec, to moja ulubiona modlitwa! Taka wspaniała modlitwa! Wspaniała w jej prostocie i jej głębi. W tej modlitwie powtarzamy po wielekroć słowa, które Dziewica Maryja usłyszała od Archanioła i od swej kuzynki Elżbiety. Kościół w swojej całości włącza się w te słowa”.

Odzwiedzający

Odwiedza nas 18 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Zmień wygląd strony

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.